KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16123354
nr 1612 3354
Allan Egnell
(1884-1960), Sverige
Allan Egnell (1884-1960). Signerad. Bladets mått: 90x66 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 100x70 cm
Kondition: slitage, skador
Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:48:37
15/4 16:27:46
Allan Egnell
Läs mer om Allan Egnell